1 Nisan 2014 Salı

SEÇİM

Sonuçlar beni çok üzse de,gerçek gerçek hayattan soğuttuysa da;bir gerçek var ki zafer Başbakanındır.
*****Sandık yolsuzlukları aklama yeri değildir,eee o kadar şey olmamış mı kabul edilecek,hukuk ayaklar altında vs vs vs....Bunlar farklı kulvarlarda tartışılması değerlendirilmesi gereken konular.
*****Asıl konu ise toplumu okuyamayana ,psikolojiden sosyolojiden bihaber muhalefet partileri.
Beraber hatırlayalım mı?
Tapeler ortaya çıkana kadar ,muhalefet partilerinin seçime yönelik tek bir aktivasyonunu gördünüz mü?
Akşam seçim sonuçlarını izlerken,duymuşsunuzdur:iktidar partisi "3 aydır,sandıklarda görev alacak teşkilatlarını eğitime tabi tutmuş"...
Muhalefettekiler ise seçime 3-5 gün kala sosyal medyada sandık müşahitleri vs arıyordu daha 
Bu bile başarıyı açıklamaya yeter ...Çalışmak,çalışmak,çalışmak...
Bana göre seçim sonuçlarından sonra,herkes şapkasını önüne koyup bir düşünsün derim.
**Muhalif oylarınızı verirken bile; içinize sinerek mi verdiniz-yoksa sırf bu zulümden kurtulalım diye "şerler içinde ehvel-i şer " diyerek mi verdiniz?
**Oyunuzu verdiğiniz parti liderini,Türkiye'yi yönetme bilgi ve becerisinde buluyor musunuz?
**Oyunuzu verdiğiniz parti liderinde ,lider vasfı-vizyonu görüyor musunuz?Sizin hayalinizdeki Türkiye'nin başbakanlık koltuğuna yakıştırabileceğiniz biri miydi?
**Muhalif oylarınızı alan partinin,seçim öncesi hazırlıklarını-çalışmalarını yeterli buluyor musunuz?
**Muhalif oylarınızı verdiğiniz partinin seçim vaadi olarak sunduğu herhangi bir ciddi ve inanılır projesi var mıydı ve bundan ne kadar haberdarsınız?
**Muhalif oylarınızı alan parti,tapeler ortaya çıkmamış olsaydı tek bir "mantıklı-kabul edilebilir-dayanağı olan seçim sloganı ve politikası üretmiş miydi? Bununla ilgili de toplumu inandırabilmiş ve bilgilendirebilmiş miydi?
**Muhalif oylarınızı alan parti,toplumun büyük çoğunluğunun tanıdığı,bildiği,güvendiği adaylar sunabildi mi?
Seslerinizi duyar gibiyim.Kendi adıma "HAYIR" diyebiliyorum ve saklama ihtiyacı da duymuyorum.
Lütfen bana sandıktaki yolsuzluk ve çalmalarla gelmeyin.Türkiye'nin bütününe bakın.Kaç sandık çalmalı ki bu sonuç çıksın?Türkiye genelinde kaç yerde "kıl payı" kaçırıldı ki?Kaldı ki Bakırköy ilçe,Kadıköy ilçe,İzmir il gibi yerlerdeki sonuçlara bakın.Demekki açık ara önde olabilirseniz, elektrik kesildi,sular akmıyordu falan sonuçları değiştiremiyor...
Ben Canan AKTAŞ olarak,iktidara oy veren insanlara artık kızmıyorum.Hatta iktidar partisini;bu kadar büyük kitleleri hem de oylarını da arttırarak(tüm yolsuzluk iddiaları,kasalar,tapelere rağmen)
inandırdığı,güvenlerini kazanabildiği ve çok çalıştığı için tebrik ediyorum.
Siz hala il ve ilçe örgütlerinizde;vatana hizmet aşkıyla size katılan -çalışmak için hevesli olan okumuş-yazmış-toplumu okuyabilen beyinleri ürkütün-uzaklaştırın ey muhalefet partileri...
Yaptıklarınız doğru olsa,yolunuz -tercihleriniz doğru olsa,sonuçlar tüm olumsuzluklara rağmen bu olamazdı.Siz hala çalışmak isteyen ve bu ülkeye faydası olacak insanlara " biz senelerdir siyasetin içindeyiz.Siz yenisiniz,o iş öyle olmaz " diyerek ,olmayan aklınızı verin...
Hırsızın büyüğü küçüğü olmaz diye defalarca söyledim yazdım.Siz hala o küçücük paraları,bağışları şahsi menfaatleriniz için talep edin-kullanmak isteyin ve kullanın...
Tüm dostlarıma da diyorum ki; elektrik kesildi,sandık çalındı...vs vs le bu başarısızlık açıklanmaz,yetmez.İktidara oy verenlerin tamamını cahil-tamamını ihale menfaatçisi,tamamını vatan haini olarak görmeye de hakkınız yok...
İktidarın çalışması-başarısı karşısında, tembelliğin başarısızlığı var,kabul edin.Toplumu iyi okumak gerekmiyor mu? Birazcık sosyoloji bilgisi olsa yetecek.İnsanlara bu güven nasıl verildi?
****Velhasılı ben derim ki muhalefet partileri örümcekleşmiş hantallaşmış yapılarından kurtulmalı.Sadece tapelere sığınarak bu iş olmadı,olmaz da...Ondan önce çalışmalısınız, hizmet eklemelisiniz,proje eklemelisiniz,toplumun tanıdığı sevdiği güvendiği adaylarla yola çıkmalısınız... Bizde para yok diye bir savunmayı da kabul etmiyorum. Para elbette önemli....Ama o paranın il ve ilçe örgütlerine gelmesi için de ; insanlara bağış yapmalarını yardım etmelerini gerektirecek güveni verebilmelisiniz önce.Bazılarını ilahlaştırıp,isminin başına sıfatlar eklemenizin "padişahım çok yaşa " zihniyetinden hiçbir farkı yoktur.
*********SON OLARAK TEKRAR EDİYORUM...KAZANAN PARTİYE OY VERENLERİ AŞAĞILAMANIZ DA BANA GÖRE YANLIŞ...O İnsanlara inancı-güveni veremediğinizi kabul edin artık.
Maalesef ki vatanımda,bizler ve onlar diye yaşamaya devam etmek de varmış kaderde...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder