16 Şubat 2015 Pazartesi

Kadınlar çiçektir deyip,sulamaya heveslenmeyin

Bırakın bu "kadınlar çiçektir,böcektir " laflarını... Hergün yaşanan vahşetlerden sadece birisidir ÖZGECAN... Yok kadın haklarıymış,yok mor çatıymış,kadınları koruyan yasalarmış.Kendinizi kandırmayın ve bu aspirin tedavilerinden vazgeçin...
Hak verilmez ,alınır!!!
Bu vahşeti yaratan canileri kim yetiştiriyor?Kadınlar...
Hasta ruhlardan,sağlam ruhlar yetiştirmesini beklemek anlamsız...Kadınları korumak ne yahu,Eğitin kadınları eğitin !
Herşey kadında başlar,kadında biter.Hemcinslerimize bakın: Kan kustum kızılcık şerbeti içtim,kol kırılır yen içinde kalır,sabırla koruk üzüm olur,ahhh ahhh sabrettik ama bak kaç yıllık evliyim.
İyi yaptınız ablacığım,içimizdeki canavarları bu ruhla büyütüyorsunuz.Aradığınız ilgi ve şefkati bulamadığınız halde,saygı görmediğiniz ve saygı duymadığınız "evlilikleri" kıçınızın rahatı için, çalışıp bir lokma ekmek kazanmaya yüreğiniz yetmediği için,güya standartlarınızdn vazgeçemediğiniz için,sürdürdüğünüz sürece,erkek çocuklarınızı böyle hasta yetiştireceksiniz.Ya da 3 yaşındaki kızınıza "kızım eteğini kapat,külodunu abin görüyor" dediğiniz sürece,oğullarınız hayata hep o bacak arasındaki külodu merak ederek bakacak.
Kız çocuklarınıza " kalk kızım abine yemek ısıt " dediğiniz sürece o abi kıvamlı oğullarınız,önlerindeki 200 gram ağırlıkla ayrıcalıklı olduklarını ve tüm kadınların onlara hizmet etmek zorunda olduğunu düşünecek ve dünyayı yönetebileceklerini sanacaklar.
Bir kadın eğitilirse ve değişirse ,dünya değişir.O nedenle hala koca ararken " beni korusun,kollasın" dediğiniz sürece,öleceğiz-öldürecekler ve zulmedecekler/Canan AKTAŞ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder