19 Mart 2014 Çarşamba

Bi GİDİN ABİCİM

En ağırıma giden de 1989 dan buyana avukatlık yapıyorum ve güya bu meslekten iyi kazananlardan biriyim.Anasını satayım şu tapelerdeki rakamlar şaka gibi....değil birarada görmek,müddeabih(dava miktarı) olarak bile telaffuz etmemişizdir.
Ülkeme ,vatandaşlarıma bakıyorum. Çevremdekilere,müvekkillerime...Çoğunluk aybaşını zor getiriyor.Kira dediğini öderken " 30 gün nasıl da geçiyor" diyor herkes...
Çoğu avukat ya vergi dairesine ya da SGK ya borçlu,baro aidat borçları zaten devam...Milyon dolardan geçtik,bankada kullanmak zorunda kalmadığınız nakit birikim anlamında ne kadar birikiminiz var? Tamam kızmayın ,soruyu düzeltiyorum:bankada birikiminiz var mı?
Tapelere bakıyorsun,milyon dolarlar,eurolar vs vs...Anacım 100 tapeden bir tanesi bile doğru olsa; siz ne iş yapıyorsunuz?Ne kazanıyorsunuz da,milyon dolar rüşvet dağıtabiliyorsunuz?
"Devletin kriptolu telefonunu usulsüz dinlemişler " demekle ,kapanıyor mu bu iş? Hukukçu olarak,usulsüz elde edilen delilin ceza mahkemelerinde kullanılamayacağını biliyorum.Ama tüm vatandaşların ceza yargılamasında da;bu usulsüz elde edilen delillere dayanılarak ceza tayin edildiğine defalarca şahit oldum.
Ceza yargılamasını biryana bırakın...Kabul,usulsüz dinlenmiş olun... Abicim,siz bunları konuşmuşsanız...usullü yada usulsüz dinlenme neyi değiştiriyor?
Sizinki şuna benziyor.Kadın kocası uyurken,cep telefonunu karıştırır.Telefonda eşinin başka kadınla olan mesajlaşmasını,fotoğraflarını görür,bağırmaya başlar....Ama adam yüzsüz:" Ulan kadın ol kadın...Sen benim telefonumu iznim olmadan nasıl karıştırırsın " diye kadını döver.:))
Öte yandan :Birkaç yabancı dil bildiği,kalitesi ispatlanmış ve dünyaca kabul görmüş üniversitelerden mezun ve mesleki deneyimi olanlar işsiz yada 2-3 bin lira maaşla çalışırken; üniversite sınavından 120-140 puanı zar zor alıp, yurt dışında para gücüne okuyan ve çalışma hayatındaki deneyimi sıfır olanlar,babaları sayesinde ülkenin başbakanlık makamına danışman atanıyor ve 52.000-TL maaş alıyor...
İnsan merak ediyor "Bacım deneyimin ne,birikimin ne? Ne biliyorsun da,sana ne danışılıyor ? Ben kan ter içinde çalışıp borç-dert-haciz vergimi öderken;o vergimden senin gibi vasıfsız birine kim 52.000-TL " maaş vermeye karar veriyor ?"
Offfffffffff sıktınız vallahi...Abi bi gidin ya...ne aldıysanız o da sizde kalsın da bi gidin artık.Yazacak olsam,cilt cilt kitap olacak ,ama ruhumu kararttı bu pişkinlikler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder